SNOWFLAKE


Snowflake jest nowoczesną, inteligentną hurtownią danych, która umożliwia wydajną i zoptymalizowaną kosztowo analizę olbrzymich ilości danych w czasie rzeczywistych (BigData). W czym tkwi sekret Snowflake? Jest to platforma w pełni działająca w chmurze, bez limitów w ilości przetwarzania danych, liczby jednoczesnych użytkowników, godzin spędzonych w oczekiwaniu na wygenerowanie raportu. Z racji swojej unikalnej i otwartej architektury Snowflake możne być natywnie zintegrowana z innymi, najnowszymi rozwiązaniami w obszarze wizualizacji raportów (Tabelau, Qlik czy Power BI), narzędziami ETL, DataScience/Machine Learning oraz standardowymi hurtowniami danych.

Poniżej znajdziesz 7 powodów dlaczego warto wdrożyć Snowflake w Twojej organizacji:

  • PRZEDE WSZYSTKIM CHMURA
   Architektura Snowflake została zbudowana i zaprojekowana od podstaw jako rozwiązanie chmurowe. Dzięki temu hurtownia danych Snowflake jest idealna dla aplikacji działających w wielu chmurach i systemów wielochmurowych. Snowflake jest również łatwo dostępny na AWS, Azure i Google Cloud Platform.
  • ŁATWOŚĆ WDROŻENIA
   Snowflake jest hurtownią danych dostępną na najpopularniejszych chmurach. W związku z tym architetkura snowflake jest zarówno elastyczna, jak i wydajna. Nie ma potrzeby konfigurowania, ani zarządzani sprzętem ani infrastrukturą IT.
  • WYDAJNOŚĆ
   Ponieważ Snowflake korzysta z nowoczesnej infrastruktury chmury, pozwala uniknąć wielu przeszkód napotykanych przez tradycyjne hurtownie danych i poprawia ogólną wydajność. Snowflake oferuje niemal nieskończoną skalowalność przy równoczesnych obciążeniach izolowanych na dedykowanych zasobach. Oznacza to, że każdy użytkownik, zespół, aplikacja lub zautomatyzowane obciążenie może działać niezależnie bez wpływu na ogólną wydajność systemu.
  • ZERO ADMINISTRACJI
   Snowflake jest całkowicie oparty na chmurze i nie wymaga infrastruktury IT ani zarządzania środowiskami. Oferuje wbudowaną mechanizmy monitorowania i kalibracji wydajności, ochronę danych, bezpieczne udostępnianie danych i spełnia obietnicę natychmiastowego dostępu i odzyskiwania baz danych dowolnej wielkości.
  • NISKIE KOSZTY
   Snowflake oferuje szereg wariantów cenowych opartych o rozliczanie sekundowe, które umożliwia włączanie i wyłączanie zasobów obliczeniowych w każdym momencie, w zależności od bieżących potrzeb. Poprzez wykorzystywanie globalnych platform chmurowych do przechowywania danych, Snowflake umożliwia przetwarzanie nieograniczonej ilości danych oraz płacenie tylko za czas przechowywania i przetwarzania, z którego korzystasz.
  • WSPÓŁDZIELENIE I WYMIANA DANYCH
   Dzięki unikalnym funkcjom udostępniania danych Snowflake Twój zespół może współpracować w czasie rzeczywistym w całym przedsiębiorstwie oraz z zewnętrznymi partnerami biznesowymi lub innymi organizacjami bez kopiowania lub przenoszenia danych z hurtowni danych. Możesz udzielić bezpieczny dostęp twoich danych w trybie tylko do odczytu oraz łączyć i wykorzystywać dane udostępnione przez innych klientów Snowflake bez konieczności korzystania z rozwiązań firm trzecich. A dzięki funkcjom Snowflake SQL będziesz mieć szybki i bezpieczny dostęp do danych z dowolnego miejsca na świecie.
  • DOSTĘP I BEZPIECZEŃSTWO
   Snowflake działa na wieloklastrowej, współdzielonej architekturze danych dostępnej w Amazon Web Service, Microsoft Azure i Google Cloud Platform. Snowflake jako hurtownia danych wykorzystywana jest przez branże wymagające szczególnej ochrony i zarządzania dostępem do danych w szczególności przez instytucje rządowe, finansowe oraz opieki zdrowotnej. Snowflake ma wbudowane mechanizmy ochrony dostępu i danych, które spełniają międzynarodowe normy i certyfikaty ze szczególnym naciskiem na zabezpieczenie danych w postaci odpowiedniego poziomu szyfrowania i bezpieczeństwa sieci.

OUR SELECTED CUSTOMERS IN DATA & ANAYLTICS

ZAMÓW PREZENTACJĘ MOŻLIWOŚCI SNOWFLAKE

flake-snowflake

Porozmawiajmy

IWO MALINOWSKI

Ekspert ds. rozwiązań IT