ADMINISTRATOR HADOOP

Warszawa

Jesteś pasjonatem biznesu i nowych technologii? Chcesz się rozwijać, pracując przy dużych projektach IT dla wiodących marek? Dołącz do zespołu core3!

Opis stanowiska

  • Administracja serwerami Linux,
  • Administracja platformą Hadoop w dystrybucjach Cloudera i Hortonworks,
  • Obsługa zgłoszeń serwisowych (incydentów oraz wniosków) związanych z platformą,
  • Monitoring środowiska – analiza zdarzeń monitoringowych, aspektów bezpieczeństwa i ich kategoryzacja,
  • Instalacja, reinstalacja oraz konfiguracja oprogramowania systemowego oraz platformy Hadoop,
  • Wdrażanie zmian aplikacyjnych,
  • Automatyzacja procesów utrzymania i zarządzania platformą,
  • Rekomendowanie zmian infrastrukturalnych,
  • Zarządzanie dostępnością i pojemnością środowiska.

Wymagania

  • Doświadczenie w administracji systemami Linux/UNIX (min. 2 lata),
  • Doświadczenie w pracy z relacyjnymi bazami danych (min. 2 lata),
  • Znajomość języków programowania (m.in. Java, Python, Scala, Bash),
  • Wiedza w zakresie sieci LAN/WAN,
  • Znajomość języka SQL,
  • Proaktywność i komunikatywność,
  • Chęć rozwoju i nauki technologii BigData.

MILE WIDZIANE:

  • Wiedza merytoryczna z obszaru BigData (w szczególności znajomość komponentów Hadoop),
  • Doświadczenie w realizacji wsparcia technicznego,
  • Doświadczenie w automatyzacji wdrożeń (np. Jenkins).

UŻYWANE TECHNOLOGIE:

  • Dystrybucje Hadoop: Cloudera i Hortonworks (HDFS, HIVE, oozie, Spark, Kafka, Storm, Nifi, Sqoop, Kerberos),
  • Platformy BI: Tableau, Qlik, Power BI, R,
  • Relacyjne bazy danych: Oracle, SQL Server, PostreSQL,
  • Silniki wyszukiwania: SolR, ElasticSearch,
  • Języki programowania: Java, Python, Scala, Bash, SQL.

Oferujemy

  • Możliwość poznania i dalszego rozwoju w obszarze technologii BigData,
  • Przestrzeń do eksperymentowania i realizowania własnych pomysłów,
  • Indywidualną ścieżkę kariery,
  • Dogodną lokalizację miejsca pracy (tuż przy Rondzie Daszyńskiego),
  • Pakiet Medicover i kartę Multisport,
  • Niepowtarzalną atmosferę w pracy.

Jesteś pasjonatem biznesu i nowych technologii? Dołącz do core3 i uwolnij swój potencjał!

Prześlij CV

Interesuje cię inne stanowisko?

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Prześlij CV na adres cv@core3.pl lub za pomocą formularza wraz z klauzulą:

Prześlij CV